Як розпізнати депресію?

Депресія: симптоми і лікування. Сучасні методи лікування депресивних станів різного ступеня тяжкості

Про депресію її симптоми і лікування написані тисячі статей і мільйони постів на всіляких форумах. Численні блоги про депресію досить точно наводять визначення цього стану і перераховують симптоми, проте інформація, що стосується лікування, зводиться зазвичай до медичних препаратів – всім відомим антидепресантів.

А тим часом одними таблетками вилікувати навіть легку форму депресії просто неможливо. Про те що таке депресія, які її симптоми і де отримати кваліфіковане лікування піде мова в статті.

Як розпізнати депресію?

Розпізнати депресію, особливо на ранніх стадіях, досить проблематично. Розлади психіки взагалі складно піддаються діагностиці зважаючи на особливу специфіку самих захворювань. Так депресія може якийсь період «ховатися» за розладами сну, пригніченим настроєм, поганим самопочуттям і підвищеною стомлюваністю. Всі ці симптоми можуть бути викликані як депресією, так і цілим рядом інших психічних розладів.

Як правило, депресивний стан є реакцією на тривалу травматичну ситуацію, життєві кризи, конфлікти з оточуючими, проблеми в навчанні, на роботі або сімейного життя. Небезпека депресії в тому, що вона проявляється у вигляді порушень в наступних сферах:

  • когнітивна діяльність. Загальмованість мислення, порушення пам’яті, проблеми з концентрацією уваги, складність із запам’ятовуванням нової інформації і інші прояви;
    зміна поведінки. Звуження кола спілкування, суїцидальні дії, загальна пасивність, небажання брати участь в колективних заходах;
  • фізіологічна діяльність. Розлад сну, втрата апетиту, проблеми зі статевим потягом, порушення функцій травного тракту;
  • емоційні реакції. Зниження самооцінки, невміння радіти і відчувати інші позитивні емоції, тривожність, самобичування, відчай.

Лише досвідчений лікар, після збору анамнезу і результатів аналізів може поставити діагноз депресія. Однак зробити попередній висновок про те, чи є у вас депресія, можна пройшовши онлайн тест прямо на нашому сайті.

Залишати без уваги перераховані вище симптоми не варто – необхідно звернутися за кваліфікованою допомогою, адже депресія, особливо у важкій стадії, дуже рідко проходить сама собою.

Сучасні методики лікування депресії

Як вже було сказано вище, депресія без лікування нікуди не піде, а може лише трансформуватися у важку або хронічну форму. Це загрожує серйозними навантаженнями на психіку, що в кінцевому підсумку може призвести до спроб суїциду. Благо на дворі не 90-е, коли знайти корисний блог про депресію було неможливо, а поради на форумах зводилися до банального «випий, займися справою, вистачить страждати дурницями». Сьогодні людство навчилося ефективно боротися з депресивними станами за допомогою таких методів:

  • призначення транквілізаторів і антидепресантів;
  • корекція поведінки – відмова від шкідливих звичок, правильний раціон, режим сну;
  • сеанси з психотерапевтом.

 

Це три основні напрямки лікування і в залежності від тяжкості стану призначаються окремі процедури або весь комплекс відразу. Так легкі форми депресії можуть купироваться загальнозміцнюючі засобами і психотерапією. А ось лікування помірної та тяжкої форми може зажадати медикаментозних препаратів. У таких випадках не варто розраховувати на швидке одужання, лише через 7-20 днів настануть помітні поліпшення.

Центр практичної психології і психіатрії VitaSana – це сучасний медичний центр, в якому працюють досвідчені фахівці. Ми спеціалізуємося на лікуванні депресивних станів різного ступеня складності. З нами ви знову відчуєте радість життя!