Панічна атака:
симптоми, діагностика, лікування
Панічна атака – це невротичний розлад, що характеризується нападами важкої тривоги і незрозумілого страху. Напади паніки супроводжуються яскраво вираженими соматичними розладами, які заподіюють фізичні страждання хворого. В останні кілька десятиліть спостерігається зростання кількості хворих. Вся справа в тому, що спільною рисою схильних до панічних розладів є егоцентризм, а сучасне суспільство все більше привертає до самотності і турботі лише про самого себе.
Напади паніки супроводжуються цілою низкою різноманітних психосоматичних станів. Найчастіше зустрічаються такі симптоми:
- страх смерті;
- нудота;
- утруднене дихання;
- відчуття втрати контролю;
- запаморочення;
- інтенсивне потовиділення;
- біль у грудях;
- почуття приреченості;
- зміна тиску;
- оніміння кінцівок;
- сильні головні болі;
- відчуття нереальності того, що відбувається;
- озноб;
- печіння в ділянці шлунка і т.д.
Панічна атака може тривати від декількох хвилин до декількох годин (в середньому близько 30 хвилин). Частота нападів залежить від тяжкості захворювань і може коливатися від 1-2 разів на місяць до декількох разів на день.

Дізнайтесь це та багато іншого, пройшовши короткі онлайн-тести.

Лікування панічних атак – це перш за все індивідуальна психотерапія. У цьому процесі практично немає універсальних рецептів – в кожному конкретному випадку підбирається оптимальне поєднання методик і прийомів. Найчастіше застосовують такі методи психотерапії:
- гіпносуггестівной;
- когнітивно-поведінкову;
- аутогенне тренування.
Як допоміжний засіб може бути призначено медикаментозне лікування. У найважчих випадках пацієнту наказують антидепресанти. Тривалість курсу залежить від тяжкості захворювання, проте слід пам’ятати, що препарати не діють миттєво, а відчутний ефект настає через 7-10 днів після початку прийому. В цілому комплексний курс лікування може займати від декількох місяців до року.
Якщо панічна атака сталася вночі або в обставинах, коли немає можливості отримати кваліфіковану допомогу, то слід скористатися технікою контролю дихання. Зробіть глибокий вдих, затримайте повітря на максимально тривалий час і повільно видихніть. Постарайтеся максимально розслабити своє тіло. Повторіть вправу 10-15 разів.
Це ефективний спосіб впоратися зі стресовим станом, проте якщо подібні напади повторюються занадто часто, то зверніться за консультацією до Центру практичної психології і психіатрії Vita Sana.
До ваших послуг:
- комплексна діагностика;
- досвідчені фахівці;
- комфортні умови стаціонару;
- сучасні методи лікування;
- уважний обслуговуючий персонал.
Центр практичної психології і психіатрії Vita Sana – ваше здоров’я в надійних руках! Записуйтеся на консультацію в будь-який зручний для вас час!
