Лікування фобій

Лікування фобій (клаустрофобія, амаксобофія і інші) за допомогою психотерапії.

Лікування фобій і ситуативних страхів

За статистикою кожен 10 житель нашої планети відчуває ірраціональний страх, який не піддається контролю. Людина чудово розуміє, що для страху немає ніяких реальних підстав і причин, але не може нічого вдіяти з собою. У деяких випадках переживання бувають настільки сильними, що можуть призвести до серйозних порушень психіки. Саме тому лікування фобій слід проводити при перших тривожних сигналах, коли ситуація носить ще відносно легкий характер.

Відмінність фобії від страху і панічної атаки

Головна відмінність фобії від страху – це її ірраціональність, немає ніякої реальної причини для такої бурхливої ​​реакції. Страх – це природна реакція на зовнішній подразник, небезпека. Це захисний механізм організму, головна мета якого – забезпечити виживання. Поки людина вміє контролювати свій емоції – все добре, неприємності починаються, коли вони повністю підпорядковують собі волю людини.

Наприклад, боязнь літаків. Дуже багато хто боїться літати, але більшість в силах подолати себе і зійти на борт. А люди, які страждають аерофобією готові тиждень їхати на поїзді або плисти через океани аби не летіти.

Відмінність фобії від панічної атаки в тому, що вона завжди має, хоч і ірраціональну, причину. Людина точно знає в якій ситуації йому страшно і намагається уникати її. А панічна атака відбувається раптово і без чіткої причини.

Симптоми фобії

Страх на фізичному рівні проявляється наступними симптомами:

  • прискореного пульсу;
  • стану жаху;
  • підвищеним потовиділенням;
  • нестачею кисню.

 

До психологічних проявів відносять сильна напруга, пошук захисту та порятунку, невпевненість в собі.

Як розпізнати депресію? Панічну атаку? Чого боїться Ваша дитина?

Дізнайтесь це та багато іншого, пройшовши короткі онлайн-тести.

Лікування фобій в Києві

Розглянемо загальні методики лікування на прикладі двох поширених станів – клаустрофобії і амаксофобіі.

Лікування клаустрофобії може відбуватися за трьома напрямками:

  • когнітивно-поведінкова терапія. Методика спрямована на те, щоб навчити людину перемикати увагу на інші емоції, об’єкти і дії. Досягається це шляхом релаксації, спеціальними дихальними вправами та іншими способами;
  • терапія занурення. Її суть – в навмисному, але контрольованому зіткненні людини з його страхом. Під час сеансу пацієнта навчають технікам релаксації, але без перемикання уваги на інші дії та об’єкти. Тим самим знижується амплітуда переживань і виникає «звикання» до предмету або ситуації, що викликає сильні емоції;
    гіпноз. Пацієнт вводиться в стан гіпнотичного сну, в якому він максимально розслаблений і спокійний. У цьому стані лікар доносить до людини інформацію про страх таким чином, що він поступово набуває впевненості в своїх силах і «забуває» про фобії;
  • медикаментозне лікування носить додатковий характер і направлено на зменшення почуття тривожності.
  • Препарати істотно зменшують фізичні прояви і частоту нападів.

 

Лікування амаксофобіі (боязнь знаходження в автомобілі, в вагоні поїзда) здійснюється аналогічними способами.

Центр практичної психології і психіатрії VitaSana – це сучасний методики лікування і діагностики, досвідчені лікарі, комфортабельні умови прийому та чуйний персонал. З нашою допомогою ви знайдете душевну рівновагу. Телефонуйте, записуйтеся на прийом і нічого не бійтеся!